Aktuality BohosluzbyOznamy

Podporte našu farnosť

Môžete tak urobiť zaslaním vášho daru na náš farský účet:

SK59 0900 0000 0001 0582 4874

Ďakujeme!

Liturgický kalendár

Liturgicky kalendar
  • pic
  • pic
  • pic
  • pic
  • pic

OZNAMY | 3.10.2020

Detské stretká a detské sv. omše počas pandémie až do odvolania nebudú.

Tak isto sa rušia mládežnícke sv. omše, stretká mladých a birmovancov v piatok. Birmovanci budú mať krátke stretko na budúci piatok o 17:00 na fare, aby si dohodli spôsob komunikácie cez pandemickú situáciu.

Čo sa týka nedeľných sv. omší odporúčame, aby starší ľudia, ľudia ktorí majú zdravotné problémy alebo príznaky choroby a tí, ktorí sa o nich starajú ostali doma. Otcovia biskupi udelili dišpenz od účasti na sv. omši.

Nedeľné sv. omše v Sečovciach - odporúčanie

V nedeľu prosíme, aby podľa možností na sv. omšu o:

8:00 prišli starší ľudia,  10:30 pracujúci – stredná generácia  a o 18:00 mladí. Je to iba návrh ako sa rozdeliť, aby sa nestalo, že na niektorú sv. omšu príde veľa ľudí a na inú nikto. Určite ak príde niekto iný nevyhodíme ho z kostola.

Keďže na sv. omši môže byť prítomných iba 50 ľudí vrátane kňaza a asistencie, prednostné miesto majú ľudia žijúci v našej farnosti Sečovčania, kňaz, miništranti, kostolník, kantor a rodina, ktorá dala úmysel na sv. omšu. /cca 10 ľudí/

Cudzích, ktorí prichádzate na sv. omšu do Sečoviec, prosíme, aby ste sa na sv. omši zúčastnili vo svojej farnosti!Aby čím viacerí sme sa mohli zúčastniť na nedeľnej sv. omši počas pandemickej situácie v sobotu budú dve sv. omše s platnosťou na nedeľu. Prvá bude o 17:00 a druhá o 18:00. Tí, ktorí pôjdete na sv. omšu s platnosťou na nedeľu v sobotu večer, v nedeľu už nechoďte na sv. omšu, aby ste tak dali možnosť zúčastniť sa na sv. omši aj tým druhým.

Tí, ktorí nepôjdete na sv. omšu v nedeľu z dôvodu pandémie a nemáte na duši ťažký hriech pokojne môžete pristúpiť k svätému prijímaniu počas sv. omší v priebehu týždňa.
Posledná aktualizácia: štvrtok, 15. október 2020, 18:50