Aktuality BohosluzbyOznamy

Podporte našu farnosť

Môžete tak urobiť zaslaním vášho daru na náš farský účet:

SK59 0900 0000 0001 0582 4874

Ďakujeme!

Liturgický kalendár

Liturgicky kalendar
foto kostol zima web

Od pondelka 27.9.2021 prechádzame podľa Covid semaforu do červenej zóny

Do kostola bude môcť prísť každý, čiže volíme si formu ZÁKLAD. Z tohto dôvodu na sv. omši bude môcť byť v interiéri jeden človek na 15 m². Všetky sv. omše v našej farnosti budú v takomto režime okrem nedeľnej sv. omše o 10:30, ktorá bude vyhradená pre tých, ktorí majú potvrdenie o plnom zaočkovaní a bude môcť byť na nej neobmedzený počet ľudí.

Podľa pravidiel pri každej sv. omši má byť zoznam účastníkov sv. omše, preto vás prosíme z hygienických dôvodov, nech si každý doma na malý lístoček napíše meno, priezvisko, dátum a tel. číslo. Tento lístoček potom vhodíte vzadu do krabice, ktorá bude pri vchode. Ak niekto zabudne lístoček s menom, vzadu bude na stolíku pero a papieriky, ktoré môžete použiť.

Prosíme vás, aby ste rešpektovali inštrukcie služby pri dverách a do kostola nevstupovali, keď sa naplní kapacita.

Sv. prijímanie pôjdeme rozdať aj vonku pred kostol. 

Prosíme vás, aby ste si pri vstupe do kostola nasadili respirátor, nie až pred začiatkom sv. omše a v kostole sadali šachovnicovo.

Prosíme lektorov, ktorí čítajú pri sv. omšiach, aby si pri čítaní v kostole nedávali dole respirátor. 

Od 18. septembra je v platnosti dišpenz od účasti na sv. omši v nedeľu a prikázaný sviatok pre veriacich Košickej arcidiecézy, pokiaľ sa nachádzajú podľa platného COVID automatu v 1. až 3. stupni ohrozenia a účasť na sv. omši nie je možná pre limitovaný počet veriacich na bohoslužbe. 

Posledná aktualizácia: sobota, 25. september 2021, 15:03