Najnovšie fotky

 

Pre deti

pravidelna mesacna katecheza 02 2018

V nedeľu (25.II.) o 16.00 hod. bude vo farskom kostole v Sečovciach stretnutie rodičov a prvoprijímajúcich detí. Prosíme, aby prišiel aspoň jeden z rodičov.
Deti nech si dovtedy z pracovného zošita spolu s rodičmi vypracujú dalšie štyri témy: Desatoro; 1. a 3. Božie prikázanie; 4., 5. a 8. Božie prikázanie. Zošity je potrebné doniesť na katechézu, aby sme si ich skontrolovali.

V Pôstnom období ponúkame detskú knižku s textom zastavení krížovej cesty a ilustrovanými obrázkami. Na obrázkoch chýba šesť postáv. Chýbajúce postavy si deti dolepia z nálepiek, ktoré dostanú za modlitbu Krížovej cesty v kostole. Na konci Pôstneho obdobia im ostane malá knižka s pobožnosťou krížovej cesty a peknými ilustráciami jednotlivých zastavení.Ďalej máme pre deti pripravenú kartičku „Moja pôstna aktivita“, do ktorej si deti budú značiť svoje skutky, sebazaprenia a účasť na liturgii. Vyplnenú kartu môžu odovzdať ako svoj dar do Božieho hrobu.Pre rodičov prvoprijímajúcich detí


Naše prvé stretnutie ohľadom prípravy na prvé prijatie Eucharistie bolo v nedeľu - 1.X.2017 o 15.30 hod. vo farskom kostole.

Mesačné katechézy, ktoré budú vyznačené aj v preukaze, sú v nedeľu popoludní a ich termíny budú vždy vyhlásené vo farských oznamoch. Na tieto katechézy chodia deti spolu so svojimi rodičmi.
Ďalej deti chodia na spoločné stretnutie každú stredu (okrem prvopiatkového týždna) o 17.00 hod. na faru a po ňom je sv. omša s príhovorom pre detí vo farskom kostole. Aj v Dargove sú stretnutia pre deti a to v piatok o 18.00 hod. je sv. omša za účasti detí.
Deti dávajú do svojcih preukazov zapisovať všetky nedelné a sviatočné sv. omše a taktiež účasť na stredajších stretnutiach.
Posledná aktualizácia: pondelok, 19. február 2018, 08:37