Aktuality BohosluzbyOznamy

Podporte našu farnosť

Môžete tak urobiť zaslaním vášho daru na náš farský účet:

SK59 0900 0000 0001 0582 4874

Ďakujeme!

Liturgický kalendár

Liturgicky kalendar
  • pic
  • pic
  • pic
  • pic
  • pic

OZNAMY | 15.10.2020


Dekrét o oslobodení od účasti na nedeľnej sv. omši

Dekrét o oslobodení od účasti na nedeľnej sv. omši
Nariadenia Košickej arcidiecézy

Nariadenia Košickej arcidiecézy


Sväté omše

Od 15. Októbra 2020 sa verejné bohoslužby, spoločné pobožnosti a farské stretnutia až do odvolania nekonajú. Podľa nariadenie otca arcibiskupa v čase pandemickej situácie vo farnostiach, kde je kaplán, alebo viacerí kňazi nech sa sv. omša slúži spoločne farár a kaplán.

Z tohto dôvodu pokiaľ sa situácia nevykryštalizuje, sv. omše na našich filiálkach sa slúžiť nebudú. Sväté omše vo farskom kostole budeme slúžiť súkromne na vopred zapísané úmysly v daný deň.

V nedeľu budeme všetci kňazi spoločne celebrovať sv. omšu vo farskom kostole o 10:30 za našu farnosť, pri ktorej sa odslúžia aj úmysly z rannej sv. omše o 8:00 a večernej o 18:00.

V tomto čase sa s nami môžete duchovne spojiť, ale taktiež aj pri sledovaní prenosov sv. omší cez rádio Lumen alebo TV Lux. Z kaplnky sv. Michala v Košiciach bude v nedeľu vysielaná svätá omša o 10.30 hod. na stránke arcidiecézy a na www.telke.sk 


Kancelária

Kancelária bude v našej farnosti fungovať v riadnom čase. Boli sme však upozornení, že na faru prichádzali ľudia, ktorí boli podozriví z nákazy COVID 19, z tohto dôvodu vás prosíme ak budete potrebovať niečo neodkladné z farskej kancelárie, budeme radi ak nás vopred kontaktujete či už telefonicky, na telefónnom čísle 056/6782235, alebo mobil: 0949 627 466, alebo emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. a vopred si dohodneme stretnutie.


Sviatosť zmierenia

Sú farnosti, kde k sviatosti zmierenia chceli pristúpiť ľudia nakazení COVID 19, z tohto dôvodu vás prosíme, aby ste k sviatosti zmierenia neprichádzali, ak ste pozitívni alebo ak máte podozrenie z možnej nákazy – stretli ste sa s človekom, ktorý je pozitívny a nenakazili nás i ľudí, s ktorými sa budeme stretávať.

Ak by niekto pociťoval duchovnú núdzu a chcel by sa vyspovedať, nakoľko v tomto čase je potrebné vyhnúť sa radom a zhromažďovaniu sa ľudí čakajúcich na spoveď, nech nás kontaktuje telefonicky.

Povzbudzujeme všetkých, no najmä tých, ktorí sú viac ohrození, ľudí vo vyššom veku, taktiež trpiacich chronickými ochoreniami, ľudí po operačných zákrokoch, ako aj tých, ktorí sa starajú o seniorov, aby znovu uprednostnili sledovanie bohoslužieb prostredníctvom médií alebo internetu. Buďme ohľaduplní, obetaví, vzhľadom na dočasnú nemožnosť sláviť pre všetkých a so všetkými. Treba urobiť, čo je v našich silách, aby sme predišli sporom a konfliktom.

Povzbudzujme sa a spájajme, najmä v spoločnej modlitbe. Obzvlášť v tomto mesiaci október si nájdime čas na spoločnú modlitbu posvätného ruženca v našich rodinách. Zverme naše starosti, trápenia i bolesti našej Nebeskej Matke aby nám vyprosila hojnosť Božích milostí a zastavenie nákazy koronavírusu.

Vrelo do vašej pozornosti odporúčame aj modlitbu k Panne Márii Obišovskej, ktorá našim predkom priam zázračne pomohla počas šírenia epidémie cholery v roku 1831. Vzývajme ju ako tú, ktorá neodmietne pomoc a dokáže vyprosiť uzdravenie tela i duše.


Modlitba pred milostivým obrazom Panny Márie Obišovskej

panna maria obisovska webPanna Mária Obišovská, Kráľovná posvätného ruženca! Tvoja tvár je skropená krvavým potom a slzami. Trápiš sa kvôli nám. Materinským pohľadom vychádzajúcim zo svätyne na Putnoku nás hľadáš v údoliach našich každodenných starostí a chceš nám pomôcť.

Ty si účinne pomohla našim predkom v čase smrtiacej epidémie a mnohým si u Boha vyprosila uzdravenie tela i duše. Ochraňuj nás a prihováraj sa i dnes za našich chorých. Pomôž aj teraz, keď hriech a falošný pocit sebestačnosti ničí náš národ. Zachráň nás pred sebectvom a pliagou nevery, ktorá rozbíja rodiny. Prinavráť zmierenie a pokoj rozhádaným manželom. Zaháňaj každú hriešnu myšlienku na riešenie problémov rozvodom či potratom. Ujmi sa mladých ľudí, aby sa vedeli obetovať, nebáli sa záväzku manželstva a daru nového života. Poteš aj tých manželov, ktorí chcú, ale nemôžu mať deti.

Nebeská Matka, sprevádzaj učiteľov, vychovávateľov a všetkých predstaviteľov spoločenského života. Vypros im silu a odvahu hlásiť sa k pravým hodnotám kresťanskej viery. Upevni nás v láske k Cirkvi, aby sme pomáhali Svätému Otcovi, biskupom a kňazom pri službe ohlasovania Evanjelia. Oroduj za našu arcidiecézu, aby jej Pán v každom čase daroval dostatok nových duchovných povolaní. Dvíhaj nás svojimi rukami a priveď nás bližšie k Ježišovi, lebo s ním chceme zostať navždy, tu i vo večnosti. AMEN.


Posledná aktualizácia: štvrtok, 15. október 2020, 21:56