Aktuality BohosluzbyOznamy

Aktivity vo farnosti

Spoločenstvá a zbor

Biblické stretko > V pondelok po večernej svätej omši na fare.

Detské stretko > V stredu o 17:00 pred detskou svätou omšou na fare.

Stretko mladých > V piatok po mládežníckej svätej omši na fare.

Modlitby matiek > Spoločenstvo žien modliacich sa za aktuálne potreby rodín. Spoločenstvo sa stretáva na fare v stredu po večernej sv. omši.

Hnutie kresťanských rodín > Cieľom hnutia je pomôcť pri utváraní podmienok pre formáciu trvalých a harmonických vzťahov v rodine ako celku v duchu evanjelia, skúsenosti cirkvi a odborných znalostí. Momentálne sa stretáva cca. 4 - 5 rodín. Každé stretnutie sa koná na inom mieste - v tej ktorej rodine.

Františkánsky svetský rád > Tretí rád sv. Františka - spoločenstvo žijúce čistotu, chudobu a poslušnosť vo svete: či už ako laici alebo kňazi. Stretnutia sú každý druhý štvrtok na Charite o 16:00. Duchovným asistentom je páter Stanislav Maciaszek OFMconv z Kláštora minoritov v Brehove.

Bratstvo laikov sv. Dominika > Stretnutie podobného charakteru, tento krát je zakladateľom rehole sv. Dominik. Stretnutia sa konajú tiež v priestoroch Farskej charity vždy druhú nedeľu v mesiaci o 17:00. Duchovná správa je z kláštora Dominikánov v Košiciach.

Spevácky zbor ARCHA > Účinkuje príležitostne na slávnostných svätých omšiach a reprezentuje farnosť na rôznych festivaloch. Skúšky sú v pondelok po večernej svätej omši v kostole na chóre. V roku 2016 oslávil 25. výročie. Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Charita

POSKYTOVANÉ SLUŽBY A TOVAR

Starostlivosť o sociálne slabé rodiny
Šatník pre deti aj dospelých
Bytový textíl
Hračky
Knihy a časopisy

OTVÁRACIE HODINY 

Utorok: 10:00 - 12:00
Štvrtok: 10:00 - 12:00

Posledná aktualizácia: sobota, 04. marec 2017, 07:33