Aktuality BohosluzbyOznamy

Podporte našu farnosť

Môžete tak urobiť zaslaním vášho daru na náš farský účet:

SK59 0900 0000 0001 0582 4874

Ďakujeme!

Liturgický kalendár

Liturgicky kalendar
foto kostol zima web

Angažujúci sa Boh

Už je tu ten čas. Naše čakanie sa naplnilo. Vianoce sú tu. Večnosť prichádza. Prisľúbenie Bohom dané o tom, že si vybral svoj ľud a že sa oň bude starať, sa dnes napĺňa. Večný Boh prichádza do časnosti. Vytrháva nás z rutiny každodennosti, aby ju naplnil svojou prítomnosťou. Prítomnosť robí svojim darom pre nás. Aby sme nežili nostalgiou minulosti. Ani strachom a neistotou budúcnosti. Dnešok je dôvodom žitia i bytia. Naplnenosti.

Čakanie sa naplnilo. Boh si z tohto sveta a v tomto svete robí svoj domov. Naša túžba po pokoji, domove, radosti sa napĺňa. Keď je svet dobrý pre Boha, pre nás musí byť požehnaním. Božia prítomnosť nám sprostredkúva možnosť zažívať atmosféru domova všade tam, kde je On. Na miestach, kde si buduje svoje príbytky, kde nachádza strechu nad hlavou, kde môže zacítiť vôňu chleba a zahriať sa dúškom horúcej čokolády. V srdci človeka. V srdci blízkeho človeka.

Je to naplnenie čakania. Spása je tu. Mesiáš je medzi nami. Chce s nami hovoriť, chce s nami prežívať náš život. Pretože nám chce dať svoj život, ponúka nám účasť na jeho živote. Trávenie času v neútulnom prostredí maštale sa nezdá byť atraktívne. Napriek tomu prítomnosť Boha robí toto prostredie tak neobyčajným, že sa sem hrnú zástupy. Pastieri, obyčajní ľudkovia, králi. Úsmev, láska, pokoj - jedným Slovom Boh - premenili toto prostredie na oázu žriedla Života.

Naše čakanie sa naplnilo. Naplnilo sa aj čakanie Boha? Boha, ktorý od stvorenia sveta čaká na človeka. Na mňa. Čaká na mňa tým, že ma sprevádza. Čaká, kým naň upriem svoj pohľad. Čaká, kým mu dovolím konať. Boh prichádza, aby sa angažoval za človeka. Boh je!

Lubomír Miškovič, kaplán
Posledná aktualizácia: pondelok, 23. december 2013, 22:02